M-Technic olarak; Isı istasyonu bakım, servis ve yedek parça ihtiyaçlarınızda ücretsiz keşif hizmetimiz ile projenize özel en uygun çözümleri sunuyoruz.

Isı İstasyonu Yıllık Periyodik Bakım ve Servis Anlaşması

Projenize özel yapılan ısı istasyonu periyodik bakım anlaşması ile, yapılan anlaşmaya göre, günün her saatinde veya mesai saatleri içerisinde, ısı istasyonlarlarında herhangi bir sorun meydana geldiğinde veya herhangi bir sorun meydana gelmemesi için, ısı istasyonlarına müdahale edilip, sorunların giderilmesi, gereken önlemlerin alınması ve servis hizmetlerini kapsar.

Projenizde bulunan ısı istasyonu, kalorimetre, su sayacı vb, ünitelerde sorun meydana geldiğinde, acil çözüm ihtiyacı olan,  tüm site ve apartmanlar ısı istasyonu bakım anlaşması yaptırabilir servis alabilirler.

Isı İstasyonu Yıllık Periyodik Bakım Anlaşması süresince limitsiz servis desteği, yılda bir kez ısı istasyonu periyodik koruyucu bakım, arızalı cihazın müşteri yerinde onarılamadığı durumlarda yerine yedek cihaz bırakılması, garanti hizmetleri, orijinal yedek parça desteği standart hizmetlerimizden olup gerektiği durumlarda projelere özel eleman ve ek servis destekleri sağlanmaktadır.

Isı İstasyonu Servisi

Projenizde bulunan ısı istasyonu ve ısı istasyonu tesisatınız için bir arıza tespitinde bulunma ve onarım yapma hizmetidir. Bu hizmet çerçevesinden sahip olduğunuz ısı istasyonu cihazınız yetkili uzman ekip tarafından incelenir. İnceleme sonucu ısı istasyonunuza müdahale edilmesi gerekir ise, ısı istasyonunuza müdahale edilen veya değiştirilen parçalar 6 ay garantili olacak şekilde parçalar tercih edilir. M-Technic uzman ekibi olarak verdiğimiz ısı istasyonu servis hizmetini tüm ısı istasyonu marka ve modellerine sunmaktayız.

Hangi Durumlarda Isı İstasyonu Servisini Aramalısınız?

Yaşadığınız ısı istasyonu arızaları farklı olabilir. Önemli olan bu ısı istasyonu arızalarında duyarlı olup, ısı istasyonu performansınızı takip etmeniz gerekir. Birçok farklı ısı istasyonu arıza türü ile karşılaşabilirsiniz. Isı istasyonunuzun sürekli aşırı bir şekilde ısı yayması, düşük verimli ısı istasyonu performansı ya da daire içi ısıtma ve sıcak su alamama gibi arızalar durumunda M-Technic teknik servis hizmet ekiplerinden destek almalısınız.

Isı İstasyonu Bakım ve Servis Ücreti Nedir?

Isı istasyonu bakım ve servis ücreti için arıza tespiti gerçekleştiren uzman ekip sizlere bir fiyat sunacaktır. Sunulan fiyat arızanızın kapsamına göre değişecektir. Bazı arıza tespiti ile bazen parça değişimi gerekebilir. Bu durumda bu bedel servis ücretine dahil edilir. Önemli nokta şudur ki, servis hizmetine başlanmadan önce ısı istasyonu servis hizmetin içeriği ve bedeli bu hizmeti alacak aileye sunulur. M-Technic olarak ısı istasyonu arıza tespiti gerçekleştirdikten sonra servis ücretimizi sizlere sunuyoruz.

Isı İstasyonu Bakım ve Servisinde Farkımız Nedir?

M-Technic olarak sunduğumuz hizmet tüm marka ve model ısı istasyonlarına özel servis hizmeti olarak verilmektedir. Isı istasyonu hizmetinde kullandığımız tüm yedek parçalar orijinaldir. Verdiğimiz hizmetin işçiliği ve kullandığımız yedek parçalarımız 6 ay boyunca garantilidir. M-Technic uzman ekibi olarak ısı istasyonu servisi alanında Marmara Bölgesi tüm il ve ilçelerine hizmet vermekten memnuniyet duyarız.


Isı İstasyonu Yedek Parçaları

DAF Enerji Hidrolik Oransal Kontrolör – PM Regülatör

PM Regülatör; şebeke hattında herhangi bir debide kullanım olduğu anda, Debi miktarına göre oransal bir şekilde ısıtma hattını eşanjöre yönlendirir.

Isıtma hattındaki basıncı kontrol ederek bir nevi balans vanası görevi görür. Sıcak su kullanım sona erdiği anda, merkezi ısıtma kazan dairesinden eşanjöre olan akış kesilir ve eşanjörde kireçlenmenin önüne geçilmiş olur.

PM Regülatör Değişim ve Servis İşlemleri

  1. Tüm markalara ait hidrolik kontrollü istasyonlarda bulunan regülatörleriniz uzman servis ekibimiz tarafından yerinde 0 yeni üretilmiş ürünlerle değişimleri yapılmaktadır.
  2. Yedek parça olarak istenmesi dahilinde 0 yeni üretilmiş ürünlerin adresinize gönderimi yapılabilmektedir.
  3. Mevcut arızalı regülatörleriniz alınıp iç takımları komple yeni nesil hareketli parçalar ve sızdırmazlık ürünleri değiştirilerek renovasyonu yapılabilmektedir.

Pm Regülatör servis hizmeti verilen markalar;
DAF Enerji – Delta – Oventrop – RBM

DAF Enerji TF-42 Termostatik Kontrol Vanası TRV

Termostatik kontrolör vanası dış enerjiye ihtiyaç duymadan görev yapan oransal kontrol özellikli bir armatürdür.

Daireye giden sıcak suyu kontrol ettiğinden dolayı seçimi ısı istasyonun doğru çalışması için oldukça önem arz eder.

Oransal kontrollü vanalar ayarlanan sıcaklığa göre genleşerek vana milini kısma veya açma özelliğine sahiptir.

DAF Enerji TRV – Zone İnsert Termostatik Vana Çekirdeği

EPDM contalı ısı istasyonu TRV insert termostatik vana iç çekirdeği.
EPDM contalı ısı istasyonu Zone insert zone vana iç çekirdeği.

Isı istasyonunu üzerindeki  Termostatik Vana ve Zone Vanası’nın iç çekirdeği  düzenli çalışmaması durumunda ısı tüketim gideriniz yükselmekte olup, düzenli olarak kontrollerinin ve gerekmesi halde değişiminin yapılması önerilmektedir.

DAF Enerji EYS Fark Basınç Kontrol Vanası – Balans Vanası

Fark basınç kontrol vanasının görevi, monte edildiği hattaki basınç farkını sabit tutmaktır. Vananın ayarlanabilen direnci üzerinden maksimum debisi ayarlanabilir. Aksi taktirde düşük dirençli hatlar aşırı beslenecek, bunun sonucunda yüksek dirençli hatlar ise gerektiği kadar beslenemeyecektir.

Fark basınç kontrol vanası ısı istasyonunda sıcak su hazırlama esnasında oluşan basınç kaybına göre ayarlanır.

Plakalı Eşanjörler

Isı eşanjörleri, içlerinde ısı enerjisinin bir kütleden diğer bir kütleye iletildiği cihazlardır.

Plakalı eşanjörler, akışkanlar için farklı geçiş yolları (kanallar) oluşturmak üzere yerleştirilen plakalar içerir.

Isı transferi plaka duvarlarından gerçekleşir. Plakalar seri olarak bağlanan birden çok kanal içerir ve bir çerçeveye yerleştirerek birbirine bağlanır.

Dikdörtgen biçimli plakalar her bir köşede bir açıklık veya kapıya sahiptir. Plakalar toplandığında sızdırmaz bir yapı oluşturarak akışkanın kapılardan geçeceği bir ısı transfer ortamı ortaya çıkartır.

Sirkülasyon Pompaları

Yerden ısıtmalı projelerde bulunan ısı istasyonlarda sirkülasyon pompaları bulunmaktadır.

Kazandan gelen suyu Isı istasyonu içerisinden daire içi ısıtma tesisatının en uç noktalarına ulaştırma görevini üstlenmiştir.

  • Pirinç Malzeme ve Fittingsler
  • Filtre ve Süzgeçler
  • Zone Vanaları
  • Debimetre ve Manometreler
  • Kapalı Genleşme Tankları
  • Flex Hortumlar

Projelerinize Özel İhtiyacınız Olan Bütün Isı İstasyonları Ekipmanları


M-Technic Isı İstasyonu Bakımı ve Yedek Parçaları Kataloğu