daf enerji kalorimetre

Ücretsiz Ön Keşif En İyi Fiyat Garantisi!

DAF Enerji Isı İstasyonu, kalorimetre ve sıcak ve soğuk su sayacı ihtiyaçlarınızda ücretsiz keşif hizmetimiz ile projenize özel en uygun çözümleri sunuyoruz.

DAF Enerji Isı İstasyonları

Isı İstasyonu Nedir?

Isı istasyonu, merkezi sistemle ısıtılan yapılarda her daireye ayrı ayrı monte edilerek, kullanım sıcak suyunu, ani ısıtma prensibiyle hazırlayan ve ısıtma sisteminin kontrolünü sağlayan çok fonksiyonlu bir ünitedir.

Daire ısı istasyonu, merkezi ısıtma sisteminde bir arayüz görevi üstlenerek o dairenin enerji merkezi olur. Isı istasyonu enerji üretimi yapmaz, merkezi ısı kaynağından gelen enerjiyi daireye aktarır.


Isı İstasyonunun Avantajları Nelerdir?

 • Yatırım maliyetlerinin düşürülmesi
 • Gelecekteki işletme masraflarının kısılması
 • Bakım masraflarının en aza indirilmesi
 • Isıtma kalitesinin iyileştirilmesi
 • Kullanım sıcak suyu temininin iyileştirilmesi
 • Dairenin kullanım sıcak su ve ısıtma enerjisi ile beslenmesinin kontrol olanaklarının artması
 • Kullanım sıcak suyu depolaması olmayıp, ihtiyaç anında hazırlandığı için “Lejyonella” riski ortadan kalkması


DAF Enerji Isı İstasyonu Modelleri

Thermotherm – Termostatik Kontrollü Isı İstasyonları

Termostatik Kontrollü Isı İstasyon

Termostatik kontrollü ısı istasyonlarında kontrol sıcaklığa bağlı yani termostatik olarak yapılır. Sistem, kullanım sıcak suyu öncelikli çalışır. Ancak kullanım sıcak suyu tüketimi devam ederken de ısıtma işlevi de kısmi olarak sürdürülür. Sistem temel olarak, bir adet termostatik sıcaklık kontrolörü ve bir eşanjörden oluşur. Termostatik sıcaklık kontrolörü duyar elemanı eşanjörün içerisine daldırılmıştır.

Daire içerisinde kullanım sıcak suyu tüketimi başladığında duyar eleman soğumaya başlar ve termostatik sıcaklık kontrolörü açılır. Kazandan gelen sıcak su eşanjöre yönlenir ve kullanım sıcak suyunu ısıtmaya başlar. Daire içerisinde sıcak su tüketimi sona erdiğinde eşanjör içerisindeki duyar eleman ısınır ve eşanjör devresini kapatır. Sistem soğuyuncaya kadar kapalı kalır.


Hydrotherm – Hidrolik Kontrollü Isı İstasyonları

Hidrolik Kontrollü Isı İstasyon

Hidrolik kontrollü ısı istasyonlarında kontrol hem hidrolik hem de termostatik olarak yapılır. Daire içerisinde kullanım sıcak suyu tüketimi başladığında hidrolik kontrolör ile tüketilen sıcak su ihtiyacıyla orantılı olarak eşanjöre giren kazan debisi ayarlanır. En yüksek sıcak su tüketimine ulaşıldığında ısıtma hattı tamamen kapanır ve KSS konfor koşulları her zaman en üst seviyede tutulur. Hidrolik oransal regülatör ile yardımcı enerjiye ihtiyaç kalmadan öncelikli ve yüksek konforlu kullanım sıcak suyu üretimi.

Termostatik sıcaklık kontrol vanası ile kullanım suyu istenilen sıcaklığa ayarlanabilir. Burada termostatik vananın asıl görevi olası haşlanma risklerini önlemek ve güvenliktir. Daire içerisinde sıcak su tüketimi sona erdiğinde hidrolik kontrolör eşanjöre besleme suyu yönlendirmeyi sonlandırır. Basınç farkına göre kontrol sağlandığından termostatik algılama kaynaklı gecikmeler yaşanamaz, tepkiler anlıktır.


Indirect – Çift Eşanjörlü Isı İstasyonları

Çift Eşanjörlü Isı İstasyon

Merkezi sistemle ısınan konutlarda kullanım sıcak suyunu hazırlamak ve daire ısıtmasını kapalı hale getirdiğinden ısıtma hattını bireyselleştirmek için kullanılır.

Yüksek katlı binalarda basınç kırıcı görevini üstlenerek zonlama için ayrılan alanın kaldırılmasını sağlar.

Kullanım sıcak suyu eşanjörüne ek olarak ikinci bir eşanjör sayesinde daire ısıtma hattını kapalı devre haline getirir.

Isıtma hattının kapalı devre olması sistem güvenliği açısından fayda sağlamaktadır.

İsteğe bağlı olarak dış hava kompanzasyonu yapılabilir.


Yerden Isıtmalı Isı İstasyonları

daf yerden ısıtmalı ısı istasyonu

Yerden Isıtma Hatları genellikle 40 – 50 °C aralığında çalışmaktadır. Kazandan gelen yüksek sıcaklığı düşürerek yerden ısıtma hattına verilmesi gerekmektedir. Bunun için yerden ısıtma dönüş hattı üzerinde bir sirkülasyon pompası bulunur ve karışım yaptırılarak sıcaklık düşürülür. Bu pompanın birincil amacı dönüş hattından gelen nispeten soğumuş suyu basınçlandırarak kazandan gelen sıcak suyun içerisine karıştırabilmektir.

Bu karışımı yaparken sıcaklık kontrolünü sağlayan bir termostatik kontrolör kazandan gelen yüksek sıcaklıklı hatta bağlanır ve duyar elemanı yerden ısıtma besleme borusu içerisine daldırılır. Böylece yerden ısıtmaya giden karışım suyu sıcaklığı ayarlanan değerde sabit tutulur. Yerden ısıtmalı ısı istasyonlarında kullanılan diğer bir özellik ise yardımcı bir motorlu vana (aktuator) sayesinde oda termostatından gelen bilgilere göre istenilen sıcaklığın ayarlanabilmesidir.


DAF Enerji Sonicheat+ M-Bus Ultrasonic Kalorimetre

daf sonicheat meter kalorimetre

DAF Enerji ve Danfoss birlikteliğinin sonucunda üretilen yeni ultrasonik kalorimetre DAF SonicHeat+ kalorimetre pazarında yeni bir bakış açısı oluşturuyor.

 • DAF SonicHeat+, yeni nesil Cortex işlemcisi sayesinde yüksek performans ve düşük pil tüketimine sahip
 • Değiştirilebilir pil özelliğine sahip olan DAFSonicHeat+, EN 1434 Sınıf 2’ye göre sınıfının en iyi doğruluk oran aralığına sahip
 • Geniş dinamik ölçüm aralığı olan Qp/Qi oranı 100 olan DAF SonicHeat+, sınıfının en gerçek oranlarını sunuyor
 • Patentli gövde tasarımı sayesinde kendi sınıfında en düşük basınç kaybı değerlerinin başında gelmekte
 • Hesaplama ünitesinin çıkarılabilir olması ile Isı istasyonları içinde kullanımda harika uyum göstermekte
 • Kirden, pastan ve korozyondan etkilenmeyen tasarımı sayesinde uzun kullanım ömrüne sahip
 • Hızlı ve kolay servis çözümleri için bilgisayar kullanmaya gerek kalmadan Android ve IOS altyapılı uygulamalar ile telefon üzerinden sahip olduğu optik arayüzle hizmet vermesi ile pazara yeni bir inovasyon getiriyor.
 • Büyük ekranı ve kolay menü içeriği ile tüm tüketim değerleri rahatlıkla incelenebilecek ve okunabilecek.


DAF Enerji Smart JS M-Bus Mekanik Su Sayacı

daf su sayacı

 • DAF Smart JS su sayacı su tüketimlerinin ölçülmesi için dizayn edilmiş kompakt sayaçlardır.
 • DAF Smart JS su sayacı kuru tip ve türbin yapısı olan sayaçlardır. Kuru tip sayaçlar; hesap ünitesi su ile temas etmediği için daha yüksek hassasiyette ölçümleme ve uzun ömürlü çalışma kalitesi sağlar.
 • DAF Smart JS sıcak su ve soğuk su sayacından bilgi alma; ölçülen değerlerin alınması M-bus iletim sistemi veya RF – Radyo frekansı iletim sistemi ile olmaktadır.
 • DAF Smart JS sıcak su ve soğuk su sayaçları M-bus iletişim sistemi ile sürekli – düzenli izleme ve istenildiği anda bilgi alınabilen su sayaçlarıdır.
 • DAF Smart JS su sayaçları yatay ve dikey konumlarda monte edilebilen sayaçlardır. Ekran-Hesaplama ünitesi 360 derece döndürülebilir ve uygun her pozisyona getirilebilir.


DAF Enerji Isı İstasyonu, Kalorimetre ve Su Sayaçları Kataloğu