qundis ısı pay ölçer logo

Qundis Isı Pay Ölçer ihtiyaçlarınızda ücretsiz keşif hizmetimiz ile projenize özel en uygun çözümleri sunuyoruz.

Kostenlose Pre-Discovery-Bestpreisgarantie!

Qundis Isı Pay Ölçer

Isı Pay Ölçer Nedir?

Isı Pay Ölçer merkezi ısıtma sistemli binalarda radyatör üzerine takılarak tüketilen ısı enerjisini paylaştırmaya yarayan cihazdır. Çok kolonlu, borulu/ dikey ısıtma Sistemlerindeki kullanımı için tasarlanmıştır. Radyatör üzerinden ölçüm yaparak, dairenin bireysel ısı enerjisi tüketimini hesaplanmasını ve tüm apartmanda gider paylaşımı yapılmasını sağlayan ısı sayacıdır.

Isı Pay Ölçer

Q Caloric 5.5 Eletronik Isı Pay Ölçer

Gelişmiş kablosuz aktarım performansı ve esnek okuma devreleri!

Yeni nesil Q caloric 5.5 ısı pay ölçeri, sayaçların öncesinde olduğundan daha basit ve esnek biçimde okunmasına olanak sağlıyor. Sayaçlar, hem bulundukları konumda hem de mobil olarak okunabilir. Önceki nesil pay ölçerlere oranla daha geniş olan kablosuz aktarım aralığı, uzaktan okumayı daha basit hale getirirken, veri kalitesini artıyor ve okuma devrelerini azaltıyor.

Daha esnek okuma devreleri, daha ileri seviyede üretkenlik sağlayan yeni bir özelliktir. Yani ölçüm hizmetleri firmaları ve yönetim firmaları artık yılın belli zamanlarına bağlı kalmak zorunda değiller. Bunun sonucu olarak, tüketim verisinin kaydedilmesi ve enerji maliyetlerinin faturalandırılmasının planlanması konusunda daha fazla esnekliğe sahipler. Q caloric 5.5, kablosuz walk-by telegramlara paralel olarak AMR telegramları da gönderdiği için sayaç okuması hem sayacın bulunduğu konumda hem de mobil olarak gerçekleştirilebilir.

Faydalarına göz gezdirirsek:

 • C-Modu kablosuz aktarım aralığını iki katına çıkarıyor
 • (C-Modunda) 365 gün okuma imkânı
 • (C-Modunda) walk-by ve AMR telegramlarının OMS standartlarıyla uyumlu biçimde paralel aktarımı
 • Bir önceki Q caloric 5 modeli ile uyumlu
 • Yeni ısı transferi (kc) değerlerine gerek olmaması
 • İlave montaj gerektirmemesi
 • Alanda C-Moduna ve OMS’ye yükseltilebilme imkanı
 • Var olan QUNDIS sistemleri için yazılım uyarlaması gerektirmemesi

5.5 Isı Pay Ölçer

Maksimum telsiz performansı. Daha fazla esneklik için!

Q caloric 5.5, bilenen Q caloric 5’in sonraki modelidir. Elektronik cihaz ısıtıcılardan verilen ısının yüzdesini tespit eder ve çok daha yüksek bir telsiz performansına sahiptir. Telsiz kapsama alanı bina içinde C modu sayesinde iki katına çıkarılabildi.

Q caloric 5.5’in diğer bir yeniliği de esnek okuma zamanlarıdır. Önceki modelde okumak için 48 muhtemel gün varken, yeni ısı pay ölçer ile senenin 365 günü okuma yapmak mümkündür. Böylece Q walk-by sistemi kullanıldığında ölçüm hizmeti sağlayıcıları yılı belirli dönemlerine bağlı kalmaz. Bu sayede tüketim verilerinin tespitini ve enerji maliyeti hesaplamasını planlarken daha fazla özgür olursunuz.

Sayaç okuması hem sabit, hem de mobil olarak yapılabilir; çünkü Q caloric 5.5, walk-by telsiz telegramlarına paralel AMR telegramları göndermektedir. AMR telegramları C modunda ayrıca „Open Metering System Specification“ özelliğine sahiptir. Paralel gönderim özelliği ayrıca Q caloric 5.5’i yeniden yapılandırmaya gerek kalmadan istediğiniz zaman AMR okumasına geçebilirsiniz. Böylece bir yılın altındaki tüketim tespitlerine de hazır olursunuz.

Q caloric 5.5 altında donanım ve yazılım uyarlamalarına gerek kalma- dan QUNDIS AMR mevcut sistemleri çalıştırılabilir! Çünkü bizler önceki modelle karışık işletimde alt model- lerle uygunluğa özellikle değer verdik. Q caloric 5.5 örneğin P2 ve P3 montaj plakalarıyla veya çeşitli algoritmalarla uyumludur.


Temel Özellikleri:

Telsiz özellikleri (C modu)

 • Tipik binalarda telsiz kapsamının 20m’den 40m’ye çıkması
 • Yılın 365 günü okunabilir
 • Walk-by ve AMR veri telegramlarının paralel gönderilmesi (S modunda da)

Entegrasyon

 • Önceki Q caloric 5 modeliyle uyumlu
 • Yeni ısı aktarım degerlerine (kc degerleri) gerek yok
 • İlave montaj ihtiyacına gerek yok
 • Sahada C moduna yükseltmek mümkün
 • Mevcut QUNDIS AMR sistemlerinde ağ bilesenlerinin yazılım uyarlamasına gerek yoktur

 


Qundis® Isı Pay Ölçer Kataloğu